niedziela, 28 lutego 2016

Czytaj, czytaj, czytaj: #47 "Błędne siostry" Renata L. Górska

Do tej pory nie miałam okazji zapoznać się z twórczością Renaty L. Górskiej.  Niedawno przeczytałam Jej Błędne siostry.
Renata L. Górska jest autorką powieści Cztery pory lata i Za plecami anioła. Ślązaczka mieszkająca za granicą. Z wykształcenia ekonomista. Wolontariuszka.  

Karola jest Polką mieszkającą od wielu lat za granicą. Nękana migrenami poszukuje spokojnego miejsca, gdzie może podleczyć się i uspokoić. Od koleżanki z pracy dostaje propozycję wyjazdu do odziedziczonego przez nią domu w Karkonoszach. Ma tam w ciszy spędzić pół roku. Karola pojawia się na miejscu i szybko rozgaszcza, poznając sąsiadów i spartańskie warunki wiejskiego życia. 

Ku jej zaskoczeniu, w odludnym domu któregoś wieczora pojawia się obcy mężczyzna, który, jak twierdzi, też ma spędzić tam pół roku w odosobnieniu. Konflikt narasta potęgując napięcie. 

W niesamowitej narracji stopniującej napięcie śledzimy kolejno odsłaniane sekrety losów rodziny Karoli, osobę współlokatora – Armina, i powody, dla których się on ukrywa. 

Wszystkiemu towarzyszy karkonoska legenda o błędnych siostrach, z którą związana jest stopniowo odkrywana historia domu, w którym zamieszkała Karola. 


Niezwykle piękna, ciekawa i tajemnicza opowieść. Siedemset pięćdziesiąt stron napisanych pięknym językiem. Bez górnolotnych słów czy zwrotów.

Powieść o odkrywaniu siebie, o poznawaniu wartości najważniejszych w życiu, o uczuciach. 

Legenda splata się z rzeczywistością i do końca nie wiadomo, czy tytuł nawiązuje do tajemnicy skał wapiennych czy też do skomplikowanych relacji dwóch bohaterek książki.

Piękna historia o poznawaniu samych siebie. 

Gorąco polecam.

4 komentarze:

 1. Musi być Aniu bardzo ciekawa ta książka, chętnie przeczytam. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też polecam dostalam od autorki z dedykacja. Uwielbiam również inną jej książkę " Historia kotem się toczy". :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Luciu, zazdroszczę :-) Wiem, że bardzo pragnę przeczytać wszystkie powieści tej Autorki. Buziaki :-)

   Usuń

Komentuj, ale nie obrażaj :-)