czwartek, 4 lutego 2016

Konkurs Piosenki Eurowizji - historia (cz. 2)

W ubiegły czwartek przybliżyłam historię Konkursu Piosenki Eurowizji do trzeciej edycji.

4. Konkurs zorganizowano w marcu 1959 roku w Palais des Festivals et des Congrès w Cannes (w poprzednim Konkursie zwyciężył reprezentant Francji).

Tym razem wygrała Teddy Scholten z Holandii, która zaśpiewała utwór Een beetje.
5. Konkurs Piosenki Eurowizji odbył się również w marcu w 1960 roku w Royal Festival Hall w Londynie a zwyciężyła piosenka Tom Pillibi zaśpiewana przez Jacaqueline Boyer z Francji.
6. Konkurs w marcu 1961 roku znów został przeprowadzony w Cannes, tym razem wygrał piosenkarz z Luksemburga - Jean Claude Pascal piosenką Nous, les amoureux.
7. Konkurs odbył się w Villa Louvigny w Luksemburgu, a zwyciężyla po raz kolejny reprezentantka Francji - Isabelle Aubret utworem Un premier amour.
 I jesteśmy przy 8. Konkursie. Ten został zorganizowany w marcu 1963 roku w Centrum Telewizyjnym BBC w Londynie, a zwyciężył utwór Dansevise zaśpiewany przez Grethe i Jorgen Ingmann z Danii.
9. Konkurs zorganizowała Kopenhaga w marcu 1964 roku w Tivolis Koncertsal, a zwyciężczynią została Gigliola Cinquetti z utworem Non ho l'eta.
10. Jubileuszowy Konkurs Piosenki Eurowizji został zorganizowany w marcu 1965 roku w Neapolu. A wygrała go France Gall z Luksemburga piosenką Poupee de cire, poupee de son.
Za tydzień - kolejni zwycięzcy Eurowizji. Zapraszam. :-)

cdn...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentuj, ale nie obrażaj :-)