środa, 2 listopada 2016

Dwa poradniki dr Jarosława Niebrzydowskiego.

Z zasady nie promuję książek, których nie przeczytałam.
Dzisiaj robię wyjątek. Chociaż...

To nie są zwykłe książki. Chciałabym zachęcić moich Czytelników do sięgnięcia po dwa poradniki.

Jarosław Niebrzydowski jest autorem wydanego przed dwoma laty poradnika Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów II:
oraz poradnik Jak leczyć osteoporozę, który swoją premierę miał we wrześniu 2016 roku:
Po niemal dwóch latach dr Niebrzydowski „wraca” z kolejną książką – tym razem jest to poradnik „Jak leczyć osteoporozę”, w którym autor prezentuje przyczyny, objawy osteoporozy oraz na czym polega jej leczenie.

Obecnie osteoporoza jest jedną z najczęstszych, upośledzających, przewlekłych chorób. Stanowi ogólnoświatowy problem zdrowotny, bo na świecie choruje na nią ponad 200 milionów ludzi. Poradnik Jak leczyć osteoporozę bardzo ułatwia zrozumienie istoty choroby i zasad jej leczenia. Zawiera bardzo dużo cennych informacji. Autor podpowiada jak stosować środki, o których nie uzyskamy informacji od większości lekarzy. 
 
Osteoporoza – co to za choroba?

Osteoporozą, jej przyczynami i leczeniem zajmuję się od 1984 roku. W latach 1985–1986 miałem dwa wykłady dla lekarzy na temat osteoporozy i oba spotkały się z niechętnym przyjęciem i zupełnym brakiem zrozumienia tego tematu. W tamtych latach większość lekarzy, w tym także reumatologów, nie dostrzegała problemu i nie interesowała się osteoporozą. Do dzisiaj wielu lekarzy lekceważy tę chorobę i nie widzi problemów, które są jej następstwem.
Osteoporoza stanowi drugi pod względem ważności problem w reumatologii. Już niedługo będzie natomiast pierwszym problemem w ochronie zdrowia i chorobą najbardziej obciążającą budżet państwa. W Polsce z powodu osteoporozy łamie się co roku ponad 200 tysięcy osób, a efektem tych złamań są niesprawność, kalectwo, a nawet śmierć.”
Osteoporoza jest uważana za poważny problem społeczny we wszystkich krajach wysoko rozwiniętych. Powoduje ona olbrzymie koszty leczenia chorych po złamaniach kości oraz konieczność opieki nad tymi, którzy z powodu choroby utracili sprawność, a często i zdolność do samodzielnego życia.

Dla tych osób, które czytały już poradnik doktora „Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów” nie będzie zaskoczeniem, sposób w jaki Autor opisuje szczegółowo zasady postępowania i leczenie tej choroby.


Powyższe materiały mogłam udostępnić dzięki uprzejmości Wydawnictwa Psychoskok. Dziękuję :-)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentuj, ale nie obrażaj :-)