czwartek, 3 listopada 2016

Czytaj, czytaj, czytaj: #80 "Dom, którego nie było" Dorota SchrammekDom, którego nie było to piąta, najnowsza powieść Doroty Schrammek, Autorki powieści obyczajowych.
Opowieść o czterech młodych, samotnych, zagubionych kobietach. Każda z nich miała trudne relacje z matką. Te złe stosunki miały jednak ogromny wpływ na decyzje życiowe podejmowane przez Karolinę, Katarzynę, Darię i Łucję.

Cztery różne osobowości spotykają się na terapii u kontrowersyjnej pani psycholog. Otrzymują zadziwiające "zadania" do wykonania. Jak można się domyślić, leczenie chorych dusz bardzo zbliża bohaterki powieści.

Piękne, poruszające i wzruszające historie, jak to u Doroty Schrammek bywa, przeplatają się wzajemnie. Autorka przedstawia różne środowiska, z których wywodzą się główne postacie, ich różne charaktery oraz postawy wobec trudności życiowych. Zmusza do zastanowienia się nad relacjami między najbliższymi osobami.

Dorota Schrammek po raz kolejny w mistrzowski sposób porusza w swojej najnowszej powieści tematy ważne: brak akceptacji, miłości i zrozumienia w rodzinie. Brak porozumienia między rodzicami a dziećmi. I to, jak ten brak odpowiednich relacji może mieć wpływ na dalsze życie młodych ludzi.

Jednak mimo trudnej i bolesnej tematyki, Dom, którego nie było jest powieścią przepełnioną optymizmem, radością i nierzadko humorem.

Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Szara Godzina.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentuj, ale nie obrażaj :-)