wtorek, 3 maja 2016

Czytaj, czytaj, czytaj> #55 "Coraz mniej olśnień" Ałbena Grabowska


Coraz mniej olśnień jest pierwszą przeze mnie przeczytaną powieścią Ałbeny Grabowskiej.
Ałbena Grabowska - swoje imię zawdzięcza bułgarskim korzeniom. Lekarz neurolog, kierownik Zakładu Patofizjologii i Elektroencefalografii w Dziekanowie Leśnym. Autorka licznych publikacji dla dzieci oraz powieści skierowanych głównie do kobiet.

To powieść o losach Leny, Marii i Aliny, które dzieli tak wiele, że nie powinny mieć ze sobą nic wspólnego. Oto one: stylistka w magazynie kobiecym, kucharka w barze mlecznym i była gwiazda dziennikarstwa. Nie wiedzą o sobie, al są połączone niewidzialną nicią.
Każda ma za sobą przeszłość, o której wolałaby zapomnieć. Każda z nich stoi na własnym, życiowym zakręcie. Muszą dokonać i dokonują wyboru.

Wspaniale napisana wielowątkowa powieść o trzech jakże różnych kobietach. Są nieprzewidywalne, kapryśne, intrygujące ale i intrygantki. Czy to znaczy, że są złe? Nie. One są prawdziwe. Z krwi i kości. Ich losy nieprzypadkowo splatają się, wiążą.
Każda z bohaterek walczy o przetrwanie równocześnie zmagając się z przeszłością.

Jest miłość, jest intryga, jest tajemnica, jest dramat ale jest i humor. I wreszcie nieoczekiwane zakończenie powieści, które zostawia na długo swój ślad w pamięci czytelnika.

Gorąco polecam tę powieść.

Za możliwość jej przeczytania bardzo dziękuję Wydawnictwu Zwierciadło.
1 komentarz:

  1. Bardzo byłam ciekawa Twojej opinii o tej książce. Nigdy nie ukrywałam, że Ałbena jest jedną z moich bardziej ukochanych polskich współczesnych pisarek. Jej powieści urzekają mnie swoim realizmem, fascynują fabułą, zaskakują. Niby samo życie, ale jak cudownie opisane :)

    OdpowiedzUsuń

Komentuj, ale nie obrażaj :-)