czwartek, 10 marca 2016

Konkurs Piosenki Eurowizji - historia (cz. 6)


Kontynuując historię Konkursu Piosenki Eurowizji, jesteśmy przy 41. Konkursie.
Został zorganizowany w maju 1996 roku w Oslo Spektrum, a zwycięstwo należało do Irlandki Eimear Quinn, która zaśpiewała piosenkę zatytułowaną The Voice.Kolejny, 42. Konkurs odbył się w maju 1997 roku w Point Theatre w Dublinie. A zwyciężył zespół Katrina and Waves z Wielkiej Brytanii piosenką Love Shine a Light.
43. Eurowizja odbyła się w Birmingham w maju 1998 roku. Wygrała piosenka Diva, którą zaśpiewała reprezentantka Izraela Dana International. 
Ten 43. Konkurs był pierwszym, gdzie głosowali widzowie, a zarazem ostatnim, gdzie utwór musiał być wykonywany w języku ojczystym. 
Kolejny, 44. Konkurs został zorganizowany w Jerozolimie w 1999 roku, a zwyciężyła Szwedka Charlotte Nilsson utworem Take M to Your Heaven.
Warto przypomnieć, że było to czwarte zwycięstwo Szwecji w Konkursie Eurowizji.
W maju 2000 roku w Sztokholmie odbył się 45. z kolei Konkurs Eurowizji. Tym razem zwyciężył duet braci Olsen z Danii piosenką Fly on the Wings of Love.
Jesteśmy przy 46. Konkursie, który odbył się w Kopenhadze w maju 2001 roku. Tym razem zwyciężył zespół 2XL z Estonii piosenką Everybody.
47. Eurowizję zorganizowano w maju 2002 roku w Tallinie w Estonii, a zwyciężyła Marie N z Łotwy piosenką I Wanna.
I mamy rok 2003, maj i 48. Konkurs Piosenki Eurowizji. Zorganizowany został w Rydze na Łotwie. A zwycięstwo odniosła Sertab Erener z Turcji, która zaśpiewała piosenkę zatytułowaną Everyway That I Can.Jesteśmy w maju 2004 roku, kiedy to został zorganizowany 49. już Konkurs Eurowizji. Ten odbył się w Stambule, a zwyciężyła Rusłana z Ukrainy piosenką Wild Dances.
I ostatni w tym odcinku, 50. Konkurs Eurowizji: odbył się w maju 2005 roku w Pałacu Sportu w Kijowie. Tam zwycięstwo odniosła piosenkarka z Grecji Elena Paparizou piosenką My Numer One.
cdn...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentuj, ale nie obrażaj :-)