piątek, 11 marca 2016

Czytaj, czytaj, czytaj: #49 "We dnie, w nocy" Agata Kołakowska


We dnie, w nocy to pierwsza przeczytana przeze mnie powieść Agaty Kołakowskiej.


Agata Kołakowska jest wrocławianką. Od zawsze myślała o napisaniu książki dla kobiet. Książki, która tchnęłaby w ich serca odwagę na bycie sobą.

Przejmująca opowieść o młodzieńczej nadziei, wielkich niewypowiedzianych marzeniach, życiowych błędach i troskliwej opiece, która czasem wykracza poza nasze wyobrażenia.


Anna ma męża i córkę. Pracuje w firmie zajmującej się aranżacją zieleni. Kiedy wysyła rodzinę na weekend do teściów, w końcu ma czas tylko dla siebie. Podczas wieczornego wina podsumowuje swoje dotychczasowe życie. Chyba nie do końca spełniła swoje młodzieńcze marzenia. Jej mąż także rozminął się z niedawnymi aspiracjami. Mimo wszystko Anna stwierdza, że przecież nie może narzekać. Skoro jednak nie jest źle, to dlaczego nie jest do końca dobrze?
Piotr jest oddanym ojcem dwóch córek i dobrym mężem. Pracuje jako dziennikarz, co jest spełnieniem jego pragnień z młodości. Jednym słowem, ma wszystko, na czym mu zależy. Jednak na tym sielskim obrazku znajduje się rysa widoczna tylko dla niego. Życie Anny i Piotra skrywa sekret, o którym chcieliby bardzo zapomnieć. Przed przeszłością nie da się uciec, ale może można ją zmienić?We dnie, w nocy jest przejmującą opowieścią o tajemnicy z młodości, skrywaną przed najbliższymi. O niezrozumieniu, o wzajemnych pretensjach.Dlaczego w tytule napisałam „ich troje”? Bo oprócz Anny i Piotra jest jeszcze anioł stróż, który ze swojej „pozycji” próbuje pokierować losami Anny.Dwutorowo prowadzona akcja, przystępny język, żywe dialogi, świetnie oddane emocje bohaterów oraz poruszony bardzo kontrowersyjny temat to główne atuty powieści.Polecam paniom w każdym wieku. Chociaż i nie zaszkodziłoby, gdyby powieść przeczytali panowie.
1 komentarz:

  1. Bardzo lubię powieści Agaty Kołakowskiej, więc za tę powieść pewnie też kiedyś się zabiorę :)

    OdpowiedzUsuń

Komentuj, ale nie obrażaj :-)