piątek, 16 sierpnia 2013

Różami obdarowani czyli walka czterech tenorów

47. już raz w Krynicy Zdroju organizowany jest Festiwal imienia Jana Kiepury.  Tegoroczny Festiwal trwa tydzień - od 10 do 17 sierpnia.

W ramach cyklu Śladami Kiepury, w tym roku przedstawiono piękny pojedynek na głosy czterech polskich tenorów. Koncert pod nazwą Bitwa Tenorów na Róże zorganizowano na deptaku krynickim tuż obok Starej Pijalni Wód.

Przez dwadzieścia nad organizacją Festiwalu czuwał Bogusław Kaczyński. Tym razem  dyrektorem artystycznym oraz prowadzącą koncert była Alicja Węgorzewska. Przy prowadzeniu tego wydarzenia wspomagał Ją Tomasz Kammel.

Bitwa tenorów była walką o tytuł tenora najbliższego ideałowi - a ideałem był oczywiście Jan Kiepura. Jurorami była publiczność. To oni zdecydowali, który ze śpiewaków otrzyma Platynową Różę.


Każda osoba z publiczności, przy wejściu na koncert, otrzymała różę. Róże służyły do głosowania - wśród publiczności przechadzały się hostessy z koszami, na których umieszczone były nazwiska tenorów. Każdy mógł oddać jeden głos - wkładając różę do odpowiedniego kosza.

Wybór był naprawdę trudny... . Chociaż... ja miałam swojego faworyta... . :-)
Były tryle, była kadencja z floriturami. Tenorzy wykazali się biegłością techniczną oraz tym, co zawsze wzbudza zachwyt publicznośći - wysokimi tonami. 

Były popisy solowe, jak również w duecie. Tenorom partnerowały Katarzyna Dondalska i Marta Wyłomańska.

A oto tenorzy:

Adam Zdunikowski:Rafał Bartmiński:


Krystian Krzeszowiak:I mój faworyt, który... zdobył Platynową Różę - Tomasz Kuk:
Koncert warto obejrzeć. To prawdziwa uczta dla ducha i... dla ucha :-)


1 komentarz:

  1. ...mamy, czyli my Polska, świetne głosy!
    Wysłuchałam Panów z ogromną przyjemnością!
    Serdeczności:)

    OdpowiedzUsuń

Komentuj, ale nie obrażaj :-)