poniedziałek, 5 marca 2018

Konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków 2018 - Młody Muzyk Roku 2018 - półfinał


Przed nami kolejny wieczór pełen emocji:

Półfinał Młodego Muzyka Roku 2018.Ów półfinał dzisiaj, 5 marca o godzinie 21.00 ma wyłonić zwycięzcę, który pojedzie na Konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków do Edynburga.
Półfinał będzie transmitować TVP Kultura (na żywo).Do finału zakwalifikuje się pięciu artystów, z których 20 kwietnia o godzinie 20.20 zostanie wyłoniony finalista. Muzycy wystąpią w Studio im. Witolda Lutosławskiego, tym razem z orkiestrą, a my będziemy mogli im kibicować również dzięki transmisji TVP Kultura.

Wróćmy do dzisiejszego półfinału.

W półfinale weźmie udział dwunastu młodych artystów, którzy zaprezentują się solo lub z akompaniamentem fortepianu. Każdy z nich ma 5 minut na prezentację swoich umiejętności.

W skład jury wchodzą:

Katarzyna Budnik-Gałązka - altowiolistka,
Włodek Pawlik - pianista,
Marcin Nałęcz-Niesiołowski - dyrygent.

Przypomnę, że Młody Muzyk Roku jest ogólnopolskim konkursem na najlepszego młodego muzyka, który gra na instrumencie klasycznym. W konkursie tym biorą udział laureaci różnych prestiżowych konkursów muzycznych, a wybierani są przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W tegorocznym Konkursie o tytuł Młodego Muzyka Roku 2018 Walczyć będą (w kolejności alfabetycznej):

Wojciech Chałupka - saksofon


 (Tu z Przemysławem Chałupką - akordeon)

Marta Chlebicka - fletGrzegorz Chwaliński - perkusjaKacper Dworniczak - gitara,Joanna Goranko - fortepian,Władysław Lech - klarnet,Krzysztof Michalski - wiolonczela,Piotr Motyka - akordeon,Antoni Olesik - perkusja,Maciej Prokopowicz - puzon,Mateusz Zimnik - trąbka,Barbara Żolnierczyk - skrzypce.Niestety, nie udało mi się znaleźć filmów przedstawiających wszystkich kandydatów na zwycięzców do finału Młodego Muzyka Roku 2018.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentuj, ale nie obrażaj :-)