poniedziałek, 19 listopada 2018

World of Dance Polska - po finale

W ubiegłym tygodniu zakończyła się pierwsza edycja polskiego talent show World of Dance.W amerykańskiej telewizji NBC ten program swoją premierę miał w maju 2017 roku, a pomysłodawczynią była Jenifer Lopez.

Krótko o zasadach:
W programie udział mogą brać zarówno tancerze jak i grupy taneczne, które reprezentują różne style taneczne.
W polskiej edycji uczestnicy byli podzieleni na trzy grupy wiekowe:
juniorzy 8 - 18 lat,
formacje taneczne 18 lat i więcej oraz
dorośli powyżej 18 lat (1 do 4 tancerzy).

Uczestnikami byli tancerze, którzy już zaistnieli na scenach polskich i zagranicznych, uznani, nagradzani.

Polską edycję w bardzo ładnym stylu prowadzili Olga Kalicka i Karol Niecikowski.

A w jury, które oceniało i przyznawało punkty, zasiedli: Michał Malitowski, Edyta Herbuś i Rafał Kamiński.

Michała Malitowskiego znam z jurorowania od lat Tańca z gwiazdami. Lubię jego nierzadko rubaszny humor, tę swoistą hałaśliwość.

Piękna Edyta Herbuś bardzo profesjonalnie oceniała poszczególne występy, chociaż widać było, że ma swoich faworytów. Przeszkadzało mi tylko, w każdym odcinku, uwydatnianie biustu przez panią jurorkę. Juror, moim skromnym zdaniem, powinien być odziany w strój neutralny. Wszak to  na tancerzy wszyscy winni zwrócić swój wzrok.

Rafała Kamińskiego, czyli Roofiego pamiętam z pierwszej edycji You Can Dance, kiedy to był ulubieńcem widzów (dotarł do finału, ale go nie wygrał). W World of Dance wyraźnie faworyzował (czytaj: wyżej oceniał punktowo) tych, którzy tańczyli hip-hop lub breakedance. W obu stylach juror jest specjalistą.

Miałam swoich faworytów.

A byli nimi para tancerzy Sara Silva i Mateusz Stawowy z Barwałdu Górnego. Ta para dwunastolatków mają na swoim koncie wiele zwycięstw w tańcu towarzyskim. A sukcesy odnieśli już zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju.

https://www.youtube.com/watch?v=Kp0vGyA32hQ

Zwyciężył drugi mój faworyt - Rosjanin Ildar Gaynutidov. Osiemnstolatek, niezwykła osobowość. W dzieciństwie zdiagnozowano u niego autyzm. Taniec stał się jego terapią.

https://www.youtube.com/watch?v=fi_C8UNdXU8

Przepraszam, w tej chwili nie mogę wkleić gotowych filmów z YouTube, dlatego zamieszczam linki do stron z występami moich faworytów z ostatniego, finałowego odcinka.
Oceńcie sami.

A ja z niecierpliwością czekam na drugą odsłonę World of Dance Polska.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentuj, ale nie obrażaj :-)